Speciaal voor:
Speeddaten met een vakvrouw

50 meisjes van het Dalton College Leerpark meldden zich maandag 19 december voor de techniekmiddag voor meisjes.

De middag was georganiseerd door hun docent Jolanda Lommers in samenwerking met het Vhto en het Da Vinci College.

Van één tot vier konden de meisjes speeddaten met vakvrouwen uit de techniek en zelf een werkstuk maken.

 

De meisjes interviewden met belangstelling een spoortechnicus, een verkoopbegeleider , een  ict-er  en een technicus waterleiding.

‘ Heeft u het naar uw zin, wat zijn uw werktijden, hoelang heeft u geleerd...' waren veelgehoorde vragen.

De inzet is dat de meisjes door de gesprekken en de ontmoeting met de vakvrouwen een bredere kijk krijgen op techniek.

Dat sommige meisjes erg handig zijn met materiaal en gereedschap bleek wel tijdens het maken van het werkstuk. Het maakte indruk dat ze hierbij begeleid werden door Louise van Rutten, docent installatietechniek bij het Da Vinci College

 

‘Ik vind het erg leuk om met de meiden te werken. Je ziet dat techniek voor hen volslagen onbekend is. Het is een uitdaging om de ervaringen van deze middag verder uit te werken. Als het kan met het Vhto, want zij hebben veel ervaring'.

 

Het Vhto (Landelijk expertisebureau meisjes/vrouwen en bèta/techniek) stimuleert meisjes van vmbo-scholen om hun onderwijs in exacte vakken en techniek aantrekkelijker te maken met praktische instrumenten, kennis en inspiratie.



Terug


Media Player