Thema: ‘LEAN' bouwen
Deelnemers bol 4,Bouw/Infra, 2e jaar, hebben zich verdiept in één van de laatste nieuwe ontwikkelingen in de bouwsector, het zogenaamde LEAN-bouwen.
Dit betekent dat er tijdens het hele bouwproces alles wordt gedaan om verspilling te voorkomen. Dit doe je o.a. door een goede ketensamenwerking op te bouwen.
De leerlingen gingen hiervoor in gesprek met projectorganisator Jan Buik van Aannemersbedrijf BM van Houwelingen. Gebruikmakend van een lopend project en zijn eigen ervaringen heeft hij het begrip LEAN-bouwen uitgelegd op een zeer aansprekende manier.
Een prachtige samenwerking is ontstaan tussen de opleiding en dit bouwbedrijf. Er wordt gebruik gemaakt van de lopende projecten bij de aannemer. Door middel van een gastles op de werkvloer door mensen uit het werkveld ben je als onderwijsteam in staat om een goed beeld te geven van de actuele beroepssituatie.