Op vrijdag 2 december j.l. is de Infraklas vanuit de locatie Houtschelf, te Hardinxveld -Giessendam, op excursie geweest naar de PUMA ( = Project Uitbreiding Maasvlakte 2).
Onder leiding van docenten Aad van Dongen en Emine Osmanoglou is de groep van 22 studenten vertrokken met eigen vervoer richting Maasvlakte.
Op de locatie Maasvlakte werd door docent Infra, Aad van Dongen, aan de hand van de aanwezige maquettes uitleg gegeven over alle aspecten van het project. Van het bouwen van de nieuwe kades voor de havens met walstroom en allerlei andere milieufaciliteiten, tot de aanleg van containerterminals en het aanleggen van het grootste rangeerterrein van Europa. Uiteraard werd het zeer bijzondere materieel van baggerschepen en de grootste blokkenlegger van de wereld, als ook de speciale technieken die gebruikt worden in dit project uitgebreid behandeld.
Dit hele project Maasvlakte 2 is hard nodig om de enorme stroom van goederen die vanaf 2013 in de Rotterdamse havens verwerkt gaat worden op een efficiënte manier te vervoeren naar het achterland Europa. De havens zullen een verdrievoudiging van het aantal containers, die nu aan en afgevoerd gaan worden, moeten gaan verwerken. Voor dit project worden over tientallen kilometers de A15 aangepast en ook zal hiervoor de nieuwe Blankenburg tunnel en over ca 15 jaar de Oranjetunnel aangelegd gaan worden. De waarde van dit project is ca 3 miljard Euro. Het project zal pas volledig gereed zijn in 2030. Dit zijn de kosten van de eerste aanleg.
De studenten genoten van de stof , waarvan zij al heel veel op school hadden geleerd en na de uitleg in de ochtend werd ‘s middags met de Futureexpress het terrein bezocht. In het treintje kregen wij uitleg van de persvoorlichter van het PUMA project. De excursie was zeer leerzaam en bij de behandeling van de excursie de week later op school bleek dat de studenten zeer goed opgelet hadden want ze wisten uitzonderlijk veel details van die dag naar voren te halen.
Graag wil ik mijn studenten bedanken voor het uitstekende vertoonde gedrag. Mijn collega's wil ik bedanken voor het mede mogelijk maken van deze excursie en ik wil Jan Jasper van Muijden bedanken voor het maken van de mooie fotoreportage van deze uiterst geslaagde excursie
Aad van Dongen